☰ Menü
ENZİM PEELİNG

COSMELAN VE DERMAMELAN (ENZİM PEELING) İLE LEKE TEDAVİSİ

Melanositler deriye rengini veren melanini üreten hücrelerdir. Bazı durumlarda melanin üretimi normalin üzerine çıkarak deride aşırı renklenmeye (hiperpigmentasyon) neden olur. Güneş, zamanla ortaya çıkan deri renklenmesinin en başlıca sebebidir.Yaşla birlikte yüzde ve el üstlerinde renklenme olabilir. İlaçlar (doğum kontrol hapları, tetrasiklin grubu antibiyotikler, gümüş, v.b.), gebelik de melanin pigmentinin aşırı üretimine neden olabilir. Gebelik sırasında yüzünde oluşan renk artışına halk dilinde “çil basması” (melasma- cloasma)denir.


Cosmelan ve Dermamelan Nasıl Etki Eder?

Cosmelan ve Dermamelan® depigmentasyon tedavisi melanin oluşum sürecinde temel bir enzim olan tirozinazın inhibisyonuna dayanmaktadır. Cosmelan ve Dermamelan® formülünü oluşturan bir çok madde bu enzimi engelleyerek, veya dönüşüm zincirinde metabolik süreci tersini çevirerek etki eder. Başlıca amacı yüzdeki melanin yamalarını yok etmektir. Cosmelan ve Dermamelan deride bulunan melanin miktarını azaltarak pigmentasyonu baskılayan etkin bir enzimatik peeling yöntemidir ve etkisini ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılayarak yapar.Cosmelan ve Dermamelan, melasma-cloasma denen gebelikteki lekelerde, yaşılık lekelerinde, hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde , lekenin diğer nedenlerinin tedavisinde de en etkili yöntemlerden biridir. Deride çeşitli bölgelerde görülen koyulaşma ve lekelenme bu bölgede melanin miktarının aşırı artmasından kaynaklanmaktadır, işte Cosmelan ve Dermamelan derinin rengini açmak (depigmantasyon) suretiyle lekelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Haricen deri yüzeyine uygulanmak suretiyle etki eder.

Cosmelan ve Dermamelan’ın Diğer Peeling Sistemlerinden Farkı Nedir?

TCA ve soyucu asitleri içermez, dolayısıyla yan etki riski daha azdır. Diğer peeling yöntemlerine göre daha ağrısızdır. Her türlü cilt tipine, her mevsim uygulanabilir. 1-4 hafta içinde yüzde 90-95 civarı bir yanıtla parlak, tazelenmiş ve tüm lekelerden arınmış bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur .

 

Uygulama Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedaviye başlanmadan önce adayların daha önce benzer bir tedavi yada ciltte hassasiyet irritasyon yaratan kimyasal peeling, dermabrazyon, lazer gibi başka bir uygulama yaptırıp yaptırmadığı bilinmelidir. Bu gibi uygulamalar yapıldıysa en az iki hafta sonra Cosmelan ve Dermamelan leke tedavisine başlanabilir.


Cosmelan ve Dermamelan Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

• Yüz
• Boyun ve dekolte
• Karın bölgesi
• Bacaklar ve eller

Cosmelan ve Dermamelan Hangi Durumların Tedavisinde Kullanılır?

·Yaşla ortaya çıkan lekeler

·Postinflamatuar hiperpigmentasyon

·Melasma veya cholasma gibi yüzdeki aşırı pigmentasyondan kaynaklanan lekeler

·Derideki koyu lekeler (spotlar)

·Akne izleri

·Deride yaşa bağlı değişikliklerin düzeltilmesi

Cosmelan ve Dermamelan Avantajları Nelerdir?

• Melasma lekeleri tedavisinde çok etkilidir
• Cholasma lekeleri tedavisinde çok etkilidir
• Uygulana invaziv değildir ve ağrısızdır
• Çok kısa sürede sonuç alınır
• Hassas ciltlerde dahil olmak üzere her türlü cilt tipine uygulanabilir
• Çok hafifi cilt soyucu etken madde içerir dolayısıyla yan etkileri minimal seviyededir
• Yılın her mevsiminde uygulanabilir
• Akne izleri ve ciltteki lekeli görünüm üzerinde etkilidir
• Leke tedavisinde çok etkili ve güvenilirdir.

Cosmelan ve Dermamelan’ın Dezavantajları Nelerdir?

• Tedavinin etkisi ömür boyu kalıcı değildir. Sağlanan etkilerin kalıcılığını sürdürmek için tekrar edilmelidir.
• Tek seferde satın alınması dolayısıyla pahalı görünen bir tedavi yöntemidir,.

Cosmelan ve Dermamelan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlk uygulaması klinik şartlarda, günlük düzenli uygulamalarla evde sürdürülmelidir. Leke tedavisi süreci tamamlana kadar tedavi kesinlikle kesintiye uğratılmamalıdır.

Cosmelan ve Dermamelan Başka Tedavilerle Kombine Edilebilir mi?

Tedavisi sırasında başka bir takım leke tedavisi ürünleri kullanmak çapraz reaksiyona yol açıp yan etkiler oluşturabileceğinden uygun değildir.


Cosmelan ve Dermamelan Nasıl Uygulanır?

Cosmelan ve Dermamelan 2 farklı aşamada uygulanır.

1-Klinik Uygulama
2-Ev Kullanımı

Ürün İçeriği :
1- Degrade Edici-Yağ Çıkartıcı Solüsyon
2- Krem-1 (10g) aşağıdaki maddeleri içerir:
Azelaic Asit, Kojic Asit, Phytic Asit, Ascorbic Asit
3- Krem 2 – Bakım Kremi (30g)
4-Hidrovital Faktör K denen hydroviton denen doğal nem faktörü, K vitamini, E vitamini, amniotik sıvı, gliserin, silikon yağı içeren yoğun nemlendirici

Başlangıç Programı Nasıl Uygulanır?

Önce cildinizin tipi ve tedavinin ne şekilde uygulanması gerektiği değerlendirilir. Uygulamadan önce degrade edici özel solüsyonla cildinizin temizliği yapılır. Sonra Cosmelan ve Dermamelan 1’in uygulamasına geçilir. Uygulamanın ardından maske cildinizde kalarak evinize gidebilirsiniz. Bekleme süresi genelde cilt tipinize bağlı olarak 5-12 saat arasıdır. Size belirtilen süre sonunda maske suyla yıkanarak ya da nötr bir temizleyici yardımıyla çıkarılır. Hemen sonra Hydra-vital faktör K denen yoğun nemlendirici kremi uygulanır.

Devam-Bakım Programı Nasıl Uygulanır?

Bu program kapsamında Cosmelan ve Dermamelan 2 kremi günlük olarak ilk tedavinin yapıldığı bölgenin üzerine uygulanır.Bakım kremi maske uygulamasını takip eden ilk 2 hafta içinde günde 2-3 defa, 2 haftadan sonra ise günde 1 defa uygulanır, bunun ardından 15 dk sonra Hydra-vital faktör K denen yoğun nemlendirici kremi uygulanır. Ayrıca yüksek faktör güneş koruyucu mutlaka gereklidir.

Uygulama Sonrası Neler Yaşanır?

• Deri kızarır ve güneş yanığına benzer bir görünüm alır.
• Çok hassas cilt yapısına sahip olanlarda uygulamadan sonra 48 saat içinde bir miktar kaşınma hissedilebilir.
• Ciltte yanma ve gerginlik hissi oluşması normaldir.
• Kaşınma ve yanma hislerini rahatlatmak için ihtiyaç duyulduğu anda mezoestetik hydro vital faktör K’nın uygulanması önerilir. Ayrıca ilk uygulama sonrası kızarıklık hasasiyet gerginlik vs dayanılmayacak bir ölçüde ise Cosmelan ve Dermamelan 2 ye geçmek için 24-48 saat ara verilmesinde mahsur yoktur.

48 saat sonra semptomlar tamamen kaybolur. Kızarıklık ve ciltte pullanma kısa bir süre içinde kaybolur ve cilt normal sağlıklı bir görünüşe sahip olur.

Tedavisi Programının Sonucunda Ne Olur?
Vakaların büyük bir çoğunluğunda lekelerin % 95 oranında tedavi edilebildiği bildirilmiştir. Leke tedavisi programına başladıktan sadece 1 hafta sonra cilt renginde, tonunda yapısında fark edilir görüldüğü bildirilmiştir. 3-6 hafta içinde ise cildin sağlıklı bir görüntüye kavuşması beklenir.

Cosmelan ve Dermamelan İle Leke Tedavisinin Takibi

İlk uygulamadan 2gün sonra ve 2-4 hafta sonra kontrol yapılması önerilir. 3-6 ay boyunca da belirli aralıklarla kontroller yapılabilir.

Uygulamalar
LAZER EPİLASYON MEZOTERAPİ KİMYASAL PEELİNG LİPOLİZ (Bölgesel Zayıflama) BOTOX DOLGU TEDAVİSİ MEZOLİFTİNG CİLT HASTALIKLARI BENLER GÜNEŞTEN KORUNMA SAÇ DÖKÜLMESİ KRYO TERAPİ DERMATOLOJİK UYGULAMALAR PASİF JİMLASTİK SAÇ MEZOTERAPİSİ LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ ENZİM PEELİNG DERMATERAPİ PRP TEDAVİSİ FRAKSİYONEL LAZER METABOLİK BALANCE SPOT PEELİNG THREAD LİFT FIBROCELL GENÇLİK AŞISI
0216 391 20 00
Aziz Mahmut Hüdai Mah. Halk Cad. Şişik iş merkezi No: 50/5
Üsküdar -İSTANBUL
web_tasarımı_medyatör