☰ Menü
FRAKSİYONEL LAZER

Deri; epidermis, dermis ve subkutan (deri altı dokusu) olmak üzere üç tabakadır. Epidermis, derinin en üst tabakasıdır. yüzey örtüsü olup, derinin nemli ve daha iyi görünmesini sağlar. Dermis derinin kalınlığından sorumludur. Kolajen bu tabakanın en önemli proteinidir. Zamanla kolajen miktarında azalma ve kırılmalar cilt yaşlanmasına neden olur. 

Dıştan sürülen  ürünlerin (krem, losyon, serum) hedefi epidermistir. Yaşlanmaya karşı geliştirilen tedavilerin hedefi ise dermistir.

Deride yaşlanma genetik yapı ve yaşa bağlı olarak gelişmekle birlikte; sigara, alkol, kötü beslenme, güneş ışığı gibi etkenlere bağlı olarak gelişebilir. Erken yaşlanmaya en sık neden olan dış etmen ise güneş ışığıdır.

Fraksiyonel lazer hem epidermise hem de dermise etki eder. Deride mikro kanallar açarak yara iyileşmesini uyararak deride hızlı bir düzelme sağlar. Fraksiyonel lazer uygulamaları sırasında  yanma hissi olur. Sonrasında kızarıklık ve hassasiyet gelişir. Hassasiyet aynı gün geçer. Kızarıklık ise kişiden kişiye değişmekle birlikte   1-2 gün sürebilir. Kabuklanma olabilir.

Fraksiyonel lazerin kullanıldığı alanlar:

                *Akne ve akne izlerinin tedavisi

                *Siyah nokta (komedon) ve genişlemiş gözeneklerin tedavisi

                *Kırışıklık ve sarkmaların tedavisinde

                *Yara ve ameliyat izleri, keloid, yanık izleri tedavisinde

                *Stria  (çatlakların) tedavisinde

    *Melazma, güneş lekelerinin tedavisinde

Akne ve akne izlerinin Tedavisi:

                Akne, en çok ergenlikte görülmekle birlikte her yaşta ortaya çıkabilir. Aknenin hem kendisi hem de sonrasında ortaya çıkan izleri önemli bir cilt problemi oluşturmaktadır. Çeşitli ilaç tedavileri olmakla birlikte Fraksiyonel lazer sistemi özellikle akne izlerinin giderilmesinde yeni bir tedavi yöntemidir.  Fraksiyonel lazer mikro kanallar açarak yeni deri oluşturur. Her seansta izler yavaş yavaş azalır.

              Anne izlerinin derinliğine ve kişiye  bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 6 seans uygulanır. Seans aralıkları 1 aydır.

Yara, yanık, ameliyat izleri ve keloid tedavisi:

                Deride çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan skar dokusu genellikle derinin derin tabakasının etkilenmesi sonucu düzensiz yara iyileşmesine bağlı oluşur. Bu nedenele skar dokusunu tamaen ortadan kaldıran bir yöntem yoktur. Ancak çeşitli yöntemlerle bu izlerin görünümü oldukça düzeltilebilir. Bu konuda Fraksiyonel lazerler günümüzde kullanılan en yeni tedavi yöntemidir.  

                Ortalama 6 seans uygulanır.

Stria (çatlak) tedavisi:

                Gebelik, ergenlikte vücut gelişmesi ve boy uzamasına, kilo almaya , bazı ilaçların yan etkisi olarak, aşırı vücut geliştirme çalışanlarda derinin esnemesindeki yetersizlik sonucu deride çatlaklar oluşur. En çok kadınların sorunu olmakla birlikte, erkeklerin de yakındığı bir cilt görünüm bozukluğudur.

                Bu izlerin giderilmesinde Fraksiyonel lazer yeni kullanılmaya başlanan  yeni bir yöntemdir.

                Ortalama 6 seans uygulanır.

Cilt sıkılaştırma ve gençleştirme tedavisi:

                Fraksiyonel lazerin hedefi deri altı dokusudur. Kolajen sentezini uyararak derinin yeniden yapılanmasını sağlar. Böylece gözenekler sıkılaşır, yüzeyel ve orta derecededi kırışıklıklar hafif düzeltilebilir. Derin kırışıklıklar ise hafifler. Daha canlı ve sıkılaşmış bir deri oluşur. Özellikle yüz boyun ve el üstlerinde  deri gençleşmesinde etkili bir yöntemdir.

                Fraksiyonel lazer hiçbir zaman cerrahi olarak yüz gerdirmeye eş değer değildir. Ancak sarkmaların ve kırışıklıkların tedavisinde etkili bir yöntemdir.

                 Ortalama 6 seans uygulanır.

Melazma- Leke tedavisi:

                Lekeleri tamamen ortadan kaldıracak ve tekrar oluşmasını engelleyecek kesin bir tedavi yöntemi yoktur. Tedavi ile tamamen  giderilse bile lekeler tekrarlayabilir. Özellikle yüzeyel lekelerin tedvisi mümkün iken derin lekelerin tedavi şansı azdır. Bazen tedavi ile mevcut lekenin rengini açmak mümkün olur.

                Fraksiyonel lazer bu alanda yeni kullanılan bir yöntemdir.

                Ortalama 6 seans uygulanır.

Uygulamalar
LAZER EPİLASYON MEZOTERAPİ KİMYASAL PEELİNG LİPOLİZ (Bölgesel Zayıflama) BOTOX DOLGU TEDAVİSİ MEZOLİFTİNG CİLT HASTALIKLARI BENLER GÜNEŞTEN KORUNMA SAÇ DÖKÜLMESİ KRYO TERAPİ DERMATOLOJİK UYGULAMALAR PASİF JİMLASTİK SAÇ MEZOTERAPİSİ LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ ENZİM PEELİNG DERMATERAPİ PRP TEDAVİSİ FRAKSİYONEL LAZER METABOLİK BALANCE SPOT PEELİNG THREAD LİFT FIBROCELL GENÇLİK AŞISI
0216 391 20 00
Aziz Mahmut Hüdai Mah. Halk Cad. Şişik iş merkezi No: 50/5
Üsküdar -İSTANBUL
web_tasarımı_medyatör