☰ Menü
METABOLİK BALANCE

Gıdaların yanlış seçilmesi sonucu insan vücudu gerekli besinleri alamamakta, buna bağlı olarak metabolizma dengesizliği ve hormon dengesizliği ve hormon yetersizlikleri görülmektedir. Günümüzde gıdalar, genellikle, yeterli miktarda protein, bitkisel yağ, vitamin ve mineral içermeyen basit karbonhidratlardan oluşuyor.

Bu beslenme şekli, insülin üretimini arttırarak metabolizmamıza, hormonlarımıza, vücudumuza, kilo dengemize ve sağlığımıza zarar veriyor.

Bu sorunun çözümü için yaklaşık 20 yıldır ‘’sağlıklı beslenme’’ konusuyla uğraşan doktorlar, bilim adamları ve mühendislerin desteğiyle özel bir program geliştirilmiştir.

Bu programa başvuran kişilere, laboratuar değerlerine göre özel beslenme programı hazırlanır. Kişiye özel öğünlerin belirlenmesi ve doğru gıda alımının sağlanması ile düzenli insülin salgılanır ve hormonlar dengelenir. Bunun sonucunda kişi, sağlıklı ve dengeli bir metabolizmaya sahip olur.

Metabolik denge sağlandıktan sonrada etkili kilo kontrolü devam eder!

Metabolic balance beslenme değişikliği

  • o   Sonuçlar
  • o   Kilo verme

Sadece bir beslenme değişikliğiyle, diyet yapmadan, zayıflamaya destek ürünler ve ilaçlar kullanmadan, sağlıklı biçimde kilo verebilirsiniz.

  • o   Canlılık ve güçlülük

Beslenme şeklinin değişikliği genelde kişinin kendisini fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi hissetmesini sağlar. Kişinin kendini daha sağlıklı ve canlı hissetmesi, psikolojisinin, fiziksel gücünün ve konsantrasyonunun yükselmesine ve duygularının dengelenmesine yol açar.

Beslenmenin düzenlenmesiyle birlikte, daha önce hissedilen yorgunluk yerini enerji artışına ve canlılığa bırakır. Ayrıca destekleyici egzersizlerle metabolizma güçlendirilebilir.

  • o   Dengeli ve arzu edilen vücut ağırlığı

Birçok diyet küründe karşılaştığımız, hızla kilo verdikten sonra yine aynı hızla kilo almamıza yol açan YO-YO etkisi bu sistemde görülmez. Kişi bir kere beslenme biçimini değiştirmiş, aynı zamanda bazı kurallara da dikkat etmişse, ulaştığında kiloyu korur.

  • o   Güzel cilt

Zayıflama sürecinde, yüzde ve vücutta görülen kırışıklıkların ve sarkmaların bu program uygulanırken oluşmadığı gözlenmiştir. Ayrıca bu programda, kas ve dokuların değil, vücudun yağlı kısımlarının zayıflaması söz konusudur. Bu yöntemle zayıfladığımızda cilt gergin ve güzel kalır.

‘’İlaçlar gıdanız değil, gıdanız ilacınız olsun.’’

  • o   Hipokrat

Metabolic balance ile kilo dengelemesi

  • 4 Aşama

Kısa bir süreyi kapsayan hazırlık dönemi, beslenme konusunda doktorumuzla yapacağınız bir görüşmeyle başlar. Laboratuar tahlilleriniz doğrultusunda, tamamen size özel bir beslenme programı hazırlanır. Bu program doğrultusunda, vücudunuzu koruyacak olan kolay ve sorunsuz beslenme değişimi için gereken hazırlığı yapmış olursunuz.

En az iki hafta devam edecek olan sıkı dönemde, vücudunuz bu yeni ve sağlıklı beslenme programına hazırlanmış olur. Bu doğrultuda, kilonuzda meydana gelen değişikliği fark edecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Üçüncü aşamada, ikinci aşamada izin verilmeyen besin çeşitlerini ve miktarlarını, kontrollü biçimde tüketmeye başlarsınız. Bu süreçte, sizin için en uygun olan beslenme biçimini bulacaksınız. Dengeli bir metabolizmaya kavuştuğunuzda, kendinizi daha iyi ve daha sağlıklı hissedeceksiniz.

Yeni kilonuzdan ve görünümünüzden memnun olduğunuzda koruma dönemine geçebilirsiniz. Artık, beslenme şeklinizi değiştirerek elde ettiğiniz başarı tüm hayatınıza yansıyacaktır. Metabolic  balance’ın genel kurallarını uygulayarak bile kilonuzu dengede tutabilirsiniz.

  • Sağlıklı, dinç ve zarif olmak için.
Uygulamalar
LAZER EPİLASYON MEZOTERAPİ KİMYASAL PEELİNG LİPOLİZ (Bölgesel Zayıflama) BOTOX DOLGU TEDAVİSİ MEZOLİFTİNG CİLT HASTALIKLARI BENLER GÜNEŞTEN KORUNMA SAÇ DÖKÜLMESİ KRYO TERAPİ DERMATOLOJİK UYGULAMALAR PASİF JİMLASTİK SAÇ MEZOTERAPİSİ LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ ENZİM PEELİNG DERMATERAPİ PRP TEDAVİSİ FRAKSİYONEL LAZER METABOLİK BALANCE SPOT PEELİNG THREAD LİFT FIBROCELL GENÇLİK AŞISI
0216 391 20 00
Aziz Mahmut Hüdai Mah. Halk Cad. Şişik iş merkezi No: 50/5
Üsküdar -İSTANBUL
web_tasarımı_medyatör