☰ Menü
LİPOLİZ (Bölgesel Zayıflama)

Yıllardır kardiyovasküler hastalıklar ve karaciğer yağlanmasına karşı koruyucu bir tedavi olarak kullanılan fosfotidilkolin, istenmeyen bölgesel yağlanmanın giderilmesi amacıyla ilk kez 1995 yılında uygulanmaya başlanan soya ekstresidir. Doğal olarak insan vücudunda var olan bu maddenin görevi yağ hücresindeki geçirgenliği artırmaktır. FDA onayını yeni almış olmasına rağmen, Avrupa ve Amerika'da çok büyük ilgi görmektedir.

Kilo alınca belli bölgeleri daha çok şişmanlar, zayıflama döneminde ise bu bölgelerde yeterince incelme gerçekleşmez. Bu sorunlu bölgelere fosfatidilkolin enjeksiyonu ile depolanmış yağlar harcanarak bölgesel incelme sağlanır. Yağların erime süresi ve oranı ise kişiden kişiye değişiyor.

Lipolizin bilinen yan etkileri enjeksiyon yerinde birkaç gün süren hafif ağrı, sıcaklık hissi ve morluktur.

Seansların sıklıkları hastanın durumuna göre belirlenir ancak toplamda 4-5 defadan fazla uygulanmaz. Genelde 2-3 seans uygulamak yeterlidir.

- Uygulanabildiği alanlar
Uygulamalar
LAZER EPİLASYON MEZOTERAPİ KİMYASAL PEELİNG LİPOLİZ (Bölgesel Zayıflama) BOTOX DOLGU TEDAVİSİ MEZOLİFTİNG CİLT HASTALIKLARI BENLER GÜNEŞTEN KORUNMA SAÇ DÖKÜLMESİ KRYO TERAPİ DERMATOLOJİK UYGULAMALAR PASİF JİMLASTİK SAÇ MEZOTERAPİSİ LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ ENZİM PEELİNG DERMATERAPİ PRP TEDAVİSİ FRAKSİYONEL LAZER METABOLİK BALANCE SPOT PEELİNG THREAD LİFT FIBROCELL GENÇLİK AŞISI
0216 391 20 00
Aziz Mahmut Hüdai Mah. Halk Cad. Şişik iş merkezi No: 50/5
Üsküdar -İSTANBUL
web_tasarımı_medyatör