☰ Menü
MEZOLİFTİNG

Mezolifting yaşlanan ve yıpranmış derinin tedavisi için deri içine enjeksiyonların uygulanması işlemidir. Mezolifting yaşlanmanın önlenmesi ve geciktirilmesi, derinin tonus ve dokusunu etkileyerek cildin genel durumunu iyileştirme ve gevşemiş ve sarkmış derinin sıkılaştırılması için uygulanır. Mezolifting’de amaç deriyi yeniden yapılandırmak; nem kazandırmak; deriye tonus, sıkılık ve form kazandırmaktır.Yüz mezoliftinginde daha dinlenmiş ve diri bir cilt için MCDB106 kullanılır. Bu ürüne cilde nem takviyesi için Zetavisc L, cilde sıkılık ve form kazandırmak için de Cellulift eklenir.

. MCDB106 :
Özellikle insan dermal hücrelerinin uyarılması için geliştirilmiştir. MCDB106 insan fibroblastları ve keratinositlerini en ideal şekilde desteklemek üzere adapte edilmiştir. MCDB106’nın içinde vitaminler, aminoasitler, mineraller ve aktif bileşenler olarak 4 ana bileşen (toplam 55 madde) vardır.
Bu maddelerin bazılarının etkileri:
VitaminA: Keratinizasyon sürecinde rol alır ve skar oluşumunu destekler,
VitaminC: Kollajen oluşumunda rol alır ve melanin sentezini durdurur. .
VitaminE: Antioksidan etkilidir,
BVitaminleri: Biyolojik ve nemlendirici bileşendir,
KVitamini: Kan dolaşımını düzenler,
Aminoasitler: 20 esansiyel aminoasit olmak üzere toplam 21 stabil suda çözünebilen aminoasit içerir. Aminoasitler polipeptidlerin yapısını oluşturur ve bunlar da doku mimarisinin temelini oluşturur,.Mineraller (Na, K, Ca, Mg, Zn, Ni, Fe vs.): Hücre fonksiyonlarının ve metabolizmasının düzenlenmesinde etkilidir. Bu etkilerinin deri içine enjeksiyonla verilmesi ile artabileceği gösterilmiştir.
Zetavisc L:
Yaş ile ve/veya aşırı çevresel etkilere maruz kalarak zarar görmüş derinin nem ve elastikiyet bakımından desteklenmesi için kullanılır. Zetavisc L hyaluronik asit içerir ancak bu hyaluronik asit dolgu amaçlı kullanımdaki gibi çapraz bağ içermemektedir ve sodyum hyaluronat formundadır. Sodyum hyaluronat derinin yapısında doğal olarak bulunmaktadır. Zamanla derideki sodyum hyaluronatın miktarı azalır ve bu kırışıklık oluşumu ile sonuçlanır. Zetavisc L’nin amacı azalmış sodyum hyaluronatı desteklemektir. Sodyum hyaluronat doku sağlığı için esastır ve cildin yaşlanmasını önemli şekilde yavaşlatır.Bu nedenle, Zetavisc L’nin cildi canlandırıcı ve gençleştirici pek çok özelliği bulunmaktadır:
Hidrasyon: Sodyum hyaluronat suyu emerek şişer, böylece cildin elastikiyetini ve hidrasyonunu iyileştirir. Zetavisc L yaşlanan deriye sodyum hyaluronat ekleyerek tekrar sıkı ve sağlam olmasını sağlar.
Fibroblastlar: Sodyum hyaluronat fibroblastların proliferasyon (çoğalma) ve migrasyonu (göç etme) için ideal ortamı yeniden yaratır. Serbest radikaller: Sodyum hyaluronat fibroblastları serbest radikallerin zararlı etkilerinden koruyabilir. .

Cellulift:
Genç ve yaşlı ciltlerde deri atonisinin önlenmesinde, dış faktörler (güneş, sigara, kirlilik vb.) yüzünden tahribata uğrayan ciltlerin sıkılaştırılmasında, kilo değişikliklerini (diyet, hamilelik, liposuction vb.) izleyen deri sarkmalarının tedavisinde ve Cellulyse tedavisinin ardından önerilmektedir.Cellulift’in içinde bulunan 43 etkin madde ile oluşturulmuş özel bileşimi derinin durumunu en uygun hale getirmek için idealdir:Fibroblastların yaşlanması, derinin organizasyonunda bozukluk ile sonuçlanan ekstrasellüler matriksin sentezi ve desteklenmesinde azalmaya neden olur. Cellulift fibroblastların fonksiyonu ve yenilenmesi için gerekli besin öğelerini sağlayarak bu yaşlanma sürecini yavaşlatır.Araştırmalar, elastin ve kollajende bulunan olağanüstü elastikiyet özelliklerinin glisin, valin, prolin, hidroksiprolin gibi belirli aminoasitlerin sağladığını kanıtlamıştır. Cellulift, bu aminoasitleri sürekli temin ederek liflerin üretimini en iyi hale getirmektedir.Bakır, bu aminoasitlerden oluşan bir ağ geliştirir.Silisyum, bakırın lizil oksidaz üzerindeki etkisi ile birlikte, bağ dokunun iyi örgütlenmiş üç boyutlu bir ağ şeklinde yapılanmasına yardımcı olur.Bir glikozaminoglikan olan kondroidin sülfat ekstrasellüler matrikste sadece çok az miktarda bulunsa da deriye elastikiyetini veren büyük bir protein molekülü olan proteoglikanın yapısında yer alarak ikili mekanizmasıyla cildin durumunda önemli bir rol oynar. Hidrasyonun sağlanması ve böylece cildin hacminin korunması yanında hyaluronik asit üretimini de uyarır.Yeterli miktarda ve kalitede bulunduğu zaman, hyaluronik asit kendisini elastik liflerin etrafını sararak gerilme ve gevşemelerini sağlar.Cellulift cildin sıkılığını arttırdığı bilinen aktif bir içerik olan dimetilaminoetanol (DMAE) içermektedir.Cellulift ayrıca antiaging etkiye sahip karnosin içermektedir.
- CİLT YAŞINA GÖRE MEZOLİFTİNG TEDAVİ PROSEDÜRÜ
Uygulamalar
LAZER EPİLASYON MEZOTERAPİ KİMYASAL PEELİNG LİPOLİZ (Bölgesel Zayıflama) BOTOX DOLGU TEDAVİSİ MEZOLİFTİNG CİLT HASTALIKLARI BENLER GÜNEŞTEN KORUNMA SAÇ DÖKÜLMESİ KRYO TERAPİ DERMATOLOJİK UYGULAMALAR PASİF JİMLASTİK SAÇ MEZOTERAPİSİ LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ ENZİM PEELİNG DERMATERAPİ PRP TEDAVİSİ FRAKSİYONEL LAZER METABOLİK BALANCE SPOT PEELİNG THREAD LİFT FIBROCELL GENÇLİK AŞISI
0216 391 20 00
Aziz Mahmut Hüdai Mah. Halk Cad. Şişik iş merkezi No: 50/5
Üsküdar -İSTANBUL
web_tasarımı_medyatör